Úvod > Závodění
Veronika Fenclová dojela v SP v Hyeres druhá

Hyeres (Francie) 24. dubna - Ve třídě Laser Radial celou regatu od začátku vedla a o první triumf v seriálu SP přišla až ve finálové rozjížďce.

Nakonec jio pouhé dva body porazila Anna Tunniclifeová z USA, olympijská vítězka z Pekingu.

Fenclová regatu skvěle začala. Vyhrála první tři rozjížďky a měla poměrně výrazný náskok. Jenomže postupem času ztrácela a Tunniclifeová ji dotahovala.Po deseti jízdách Veronika vedla o čtyři body. Ve finále, které je hodnoceno dvojnásobně, dojela Fenclová šestá, zatímco Američanka třetí, což v součtu znamenalo její výhru.Před týdnem dojela Fenclová třetí při svém úvodním startu v sezoně na Světovém poháru na Mallorce. Druhé místo je jejím osobním individuálním maximem. Jednou už druhá byla, a to předloni, když dojely stříbrné na Mallorce s Lenkou Šmídovou ve třídě 470.

Poslední české vítězství v závodu SP se datuje k roku 2004, kdy Šmídová ještě ve třídě Evropa nenašla přemožitelku v Miami.Další Světový pohár v nizozemském Medembliku se jede poslední květnový týden. Fenclová se nyní vydá na týden odpočinku domů.