Úvod > Závodění
Lenka Šmídová vyhrála regatu na Novém Zélandu

Lenka Šmídová vyhrála ve třídě Evropa regatu Olympic Sail 2002, která se jela na jezeře Taupo na Novém Zélandu. Ve čtyřdenním závodu, který je v Oceánii nejdůležitější regatou sezóny a kvalifikací na olympiádu i mistrovství světa, zvítězila Šmídová v sedmi z jedenácti rozjížděk, třikrát byla druhá a k poslední jízdě už ani nemusela nastoupit.

Lenka Šmídová tak opět potvrdila stoupající výkonnost. Sedmá závodnice z olympijských her v Sydney a bronzová medailistka z loňského MS se během letošní zimy vyhoupla na první místo světového žebříčku. Během regaty na jezeře Taupo vál střední až silný vítr, což Lence Šmídové vyhovovalo. Druhá skončila její tréninková partnerka, domácí reprezentantka Sarah Mackyová. Závod Olympic Sail 2002 byl u protinožců poslední regatou sezóny, česká jachtařská jednička se po několikaměsíčním zimním tréninkovém pobytu na Novém Zélandu v příštích dnech vrátí do Evropy. Výsledky: 1. Šmídová (ČR), 2. Mackyová (N. Zél.), 3. Dennisová, 4. Dikkenbergová (obě Kan.).