Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
VOLKSBANK Team Racing Series 2002 ? jachtařský závod družstev

O víkendu proběhl v Brně poslední závod série českého poháru závodů družstev VOLKSBANK Team Racing Series 2002. Sérii závodů pořádala AMTR ve spolupráci s jednotlivými pořádajícími kluby: Lokomotiva Plzeň, ČYK Praha a Lodní sporty Brno.

I v posledním závodě ukázal svoji suverenitu tým RODOP. Ten základní částí a semifinálových rozjížďkách prošel bez porážky a ve vyrovnaných finálových bojích porazil tým HOT TUBS v poměru 4:2.

Tento závod rozhodl i nominaci českého týmu na Mistrovství světa 2003 (únor, Nový Zéland) a Mistrovství Evropy 2002 (říjen, Španělsko). Pod hlavičkou CZE1 nás bude reprezentovat tým RODOP, pokud pořadatel umožní i start druhého týmu, bude jím s označením CZE2 tým HOT TUBS. Zda budou poveleny druhé týmy z jednotlivých zemí - případně o kritériu jejich výběru - rozhodne ISAF Team Racing Subcommitte na svém zasedání, která se koná v průběhu Wilson Trophy ve West Kirby.

V souboji o třetí místo zvítězil tým Lodních sportů Brno proti týmu Europe v poměru 3:1. Rozhodující byla zřejmě absence Radka Smetany, který dal přednost pohárovému závodu třídy Laser, a naopak posílení brněnského týmu o zkušeného team-racingového závodníka Martina Janáčka.

Poslední rozjížďky stříbrné skupiny zvedli domácí diváky ?ze sedadel?, neboť tým ULTRALIGHT, složený z brněnských Cadeťáků, dokázal zvítězit ve třech rozjížďkách této skupiny a obsadit celkové páté místo. Za zmínku stojí, že tento tým nezískal v základní skupině bod.
Se shodou bodů ? na šestém místě ? skončil SKIN TEAM. Ten ve stříbrné skupině jedenkrát ?Ultralighty? porazil a jedenkrát s nimi prohrál. Rozhodovalo tedy pořadí v cíli jednotlivých lodí v těchto vzájemných rozjížďkách.
Nevedlo se mladému týmu ČYKu , ten obsadil v závodě sedmé místo.

Celkové pořadí v série se příliš neliší od výsledků posledního závodu. První je tým RODOP se třemi vítězstvími, druhý tým HOT TUBS se třemi druhými místy.

Dalším závodem v této jachtařské disciplíně u nás je až Mistrovství ČR, které se bude konat pravděpodobně o víkendu 12.-13.října 2002. Změnu termínu navrhla Valná hromada AMTR, neboť původní termín 26.-28.října koliduje s MČR offshore v Chorvatsku a Soustředěním SCM na Lipně.