Úvodní strana Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, null given in /web/htdocs2/lodecz/home/www/phpAds/view.inc.php3 on line 16 Warning: reset(): Passed variable is not an array or object in /web/htdocs2/lodecz/home/www/phpAds/view.inc.php3 on line 18 Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /web/htdocs2/lodecz/home/www/phpAds/view.inc.php3 on line 18
 
  magazín Lodě - zdarma ve formátu PDF

 
 
     
 
 
Využíváme zpravodajství ČTK Fotogalerie Charter

 Č a s o p i s   R é
O B S A H
Co nového?
Elektronika
Lodě
Oblečení
Plavby
Testy lodí
Závodění
Přístavy
Legislativa
Starší vydání Ré
 

Evropský navigační systém Galileo v ohroľení kvůli financování
 
      11. října - Váľné problémy s financováním by mohly zapříčinit zmrazení projektu evropského satelitního navigačního systému Galileo.
 
Německému listu Die Welt to řekl ąéf Italské kosmické agentury (ASI) Sergio Vetrella. Projekt Galileo, který je odpovědí Evropské unie na americký globální systém pro určování polohy (GPS), má od roku 2008 pomáhat s orientací motoristům, asistovat při pátracích a záchranných operacích na zemi i na moři.

"Pokud do konce října nenajdeme řeąení, jak získat dodatečné zdroje, je celý projekt Galileo zpochybněn," uvedl Vetrella, který se obává hlavně "zdrľovací taktiky" Němců. Německo totiľ údajně odkládá poskytnutí příspěvku na dodatečné náklady projektu, které činí aľ 430 milionů eur. Tyto prostředky bude vyľadovat rozjezdová fáze projektu v roce 2006. Německá kosmická agentura ale namítá, ľe Německo chce před uvolněním prostředků mít jasno o dělbě práce. Německo si přeje, aby řídící středisko pro systém Galileo bylo zřízeno poblíľ Mnichova. Jeho sídlo si vąak nárokují také Itálie, Francie a ©panělsko. Pokud se zainteresované strany na základních obrysech projektu neshodnou do konce října, je ohroľen termín zahájení programu stanovený na počátek příątího roku. Systém Galileo bude zahrnovat 30 druľic umístěných ve výące téměř 24 kilometrů nad zemským povrchem. Bude kompatibilní jak s GPS, tak s ruským druľicovým navigačním systémem GlONASS.

ČTK

 

 

Přehled článků

Následující >>

Časopis Re

N a j d ě t e   s i
Prohledávejte internet s pomocí našeho serveru. Zkuste rozšířené vyhledávání.
N o v i n k y
Přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Více info
N a s t a v t e   s i
server lode.cz
jako svou
výchozí stránku nebo si jej přidejte do Oblíbených / Favourites.

P ř i d e j t e
              o d k a z

Zaregistrujte si Vaše firemní, klubové či osobní stránky v katalogu lode.cz - ZDARMA.
Jak to udělat?

 
Naši partneři:

...a další
zajímavé odkazy

  ©2000-2004 lode.cz
  Vytvořilo AM studio


 
archiv článků zde…