Úvod > Závodění
Lenka Šmídová skončila šestá v regatě na Mallorce

Naše závodnice obsadila šesté místo v olympijské třídě Evropa v silně obsazené regatě nazvané Princesa Sofía ve španělských vodách v okolí Palmy de Mallorca.

Závod vyhrála Finka Sari Multalaová před nizozemskou závodnicí Carolijn Brouwerovou. Vedle soupeřek, mořských vln a větru měla Šmídová dalšího protivníka. "Celou regatu jsem bojovala s virózou a poslední den jsem úplně ztratila hlas," uvedla Šmídová pro ČTK.

V poli 120 lodí se přesto neztratila a potvrdila pověst čtvrté jachtařky světového žebříčku ISAF. "Šesté místo není zlé," dodala. Koncem příštího týdne začne ve francouzském Hyeres třetí díl Světového poháru, který Šmídová ve své třídě Evropa vede. Předchozí dvě regaty elitního seriálu v Melbourne a v Miami vyhrála.

V olympijské třídě Finn na Mallorce zvítězil Belgičan Sebastien Godefroid. Český jachtař Michael Maier dojel šestnáctý a Michal Hrubý byl klasifikován na třiatřicátém místě. Výsledky: Evropa: 1. Multalaová (Fin.) 33 b., 2. Brouwerová (Niz.) 36, 3. Sundbyová (Nor.) 40, 4. Livbjergová (Dán.) 44, 5. Niemannová (Něm.) 47, 6. Šmídová 65, ...49. Fenclová (obě ČR) 238. Finn: 1. Godefroid (Belg.) 25, 2. Ainslie (Brit.) 32, 3. Kusznierewicz (Pol.) 45, ...16. Maier 105, 33. Hrubý (oba ČR) 206. Mistral: 1. Dempsey (Brit.) 18, 2. Bontemps (Fr.) 21, 3. Rodrigues (Port.) 28, ...63. Malina (ČR) 207.