Úvod > Závodění
M.Maier obsadil na Světovém poháru na Mallorce třetí místo

Michael Maier obsadil na regatě princezny Sofie na Mallorce v olympijské třídě Fin třetí místo. Závod Světového poháru vyhrál Belgičan Sebastien Godefroid před Chorvatem Karlem Kuretem. Další český zástupce Michal Hrubý dojel devátý.

Závod poznamenala tragická událost. V pátek utonul Rakušan Johannes Häupl poté, co se jeho loď ve třídě Tornado převrhla v prudkém větru a dešti. Jeho bratr Martin vyvázl z nehody bez zranění. První smrtelná nehoda v třiatřicetileté historii regaty donutila organizátory závod předčasně ukončit. "Dost foukalo. Bylo to vážně těžké," uvedl pro ČTK Maier. Výsledky Finn: 1. Godefroid (Belg.) 22 b., 2. Kuret (Chor.) 38, 3. Maier 38, ...9. Hrubý (oba ČR) 64. Evropa ženy: 1. Livbjergová (Švéd.) 11, 2. Multalaová (Fin.) 13, 3. Brouwerová (Niz.) 15, ...57. Fenclová (ČR) 177. Laser: 1. Goodison (Brit.) 5, 2. Semerchanov (Rus.) 12, 3. Federik (Švéd.) 13, ...104. Bělunek (ČR) 117. Mistral muži: 1. Guyader 9, 2. Beudou 16, 3. Hassen (všichni Fr.) 19, ...52. Malina (ČR) 125.