Logo Ré Yachting
 OBSAH
 CO NOVÉHO
 ELEKTRONIKA
 CHARTER
 LODĚ
 LODNÍ MOTORY
 OBLEČENÍ
 PLAVBY
 PŘÍSLUŠENSTVÍ
 TEORIE
 TESTY LODÍ
 VRAKY
 ZÁVODĚNÍ
 O RÉČKU
 

 
 
  blikmajak.gif (1222 bytes)  Vánoční regata 2000

      V sobotu, dne 29. čevence tr. se jel další ročník vyhlášeného Slapského "sranda závodu" Vánoční regata. Jako už tradičně, start i cíl je umístěn v prostoru přístavu "U Kozla". Na startu se sešlo celkem 62 lodí. I když v případě Vánoční regaty nejde o umístění, boje na trati byly vedeny se vší vážností a nebyla nouze ani o kolize (viz. fotogalerie).

      Krátce před startem začal foukat čerstvý poryvový vítr, který vydržel po celý závod. Startovní pole se vydalo po neslyšném povelu staréra na zadní vítr směrem k mostu, kde se točil mostní pilíř. Hned po startu se ujala vedení White Star společně s Paulou a Maurice Lacroix. Jako první otočila mostní pilíř White Star, následovaná Maurice Lacroix s výrazným náskokem před Paulou, následovanou celým startovním polem. Na následujícím úseku se vzdálenost mezi White Star, Maurice Lacroix a Paulou zkrátily natolik, že po objetí zelené bóje Paula využila souboje mezi oběma vedoucími loděmi, které jely v tu chvíli na zadoboční kurs spolu a ujala se vedení. Toto pořadí už vydrželo až do cíle.

      Tam na znavené a bojem zcela vyčerpané závodníky čekala pravá štědrovečerní večeře s kaprem, bramborovým salátem, vánočním cukrovím, vánočkou a hlavně chlazeným Velkopopovickým Kozlem. Po večeři následovala přehlídka lodních psů, kde byly předány vuřtové věnce ve třech kategoriích. Výsledky závodu pak slavnostně vyhlašoval sám kapitán přístavu a vítězným posádkám předal cenné poháry a věcné ceny. Navečer hrála k poslechu i tanci příjemná hudba.

      Vánoční regata 2000 se tak opět stala především příležitostí k tradičnímu společenskému setkání jachtařů uprostřed sezóny. Příští rok opět nashledanou!

 

Text a foto Petr Zajíček