Logo

AVAR YACHT

 OBSAH
 CO NOVÉHO
 ELEKTRONIKA
 CHARTER
 LODĚ
 LODNÍ MOTORY
 OBLEČENÍ
 PLAVBY
 PŘÍSLUŠENSTVÍ
 TEORIE
 TESTY LODÍ
 VRAKY
 ZÁVODĚNÍ
 O RÉČKU
 
 
YACHTSHOP
MDS
ČSJ
ČANY
YACHTING.CZ
DAVID YACHT
YACHTCZ
YACHT DE
Svea Cup
Sydney 2000
www.yachtphoto.com www.sevenoceans.com
www.aboutnewport.com
www.marineweather.com
METEO FRANCE
ČHMÚ
Giga
 
 Letime.cz
 
 
 
Proyachting.cz
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  img/blikmajak.gif (1222 bytes) Několik vět (zainteresovaného jachtaře) aneb ohlédnutí za mistrovstvím republiky kajutových plachetnic na Lipně   img/blikmajak.gif (1222 bytes)  Formula windsurfing
      Vyjádřit své pocity a postřehy účastníka závodu mistrovství republiky námořních plachetnic v Černé v Pošumaví se mi nejprve vůbec nechtělo. Ale vzhledem k tomu, že jsem v průběhu nekonečných diskusí a "přátelských" rozhovorů provázejících závod zaslechl spoustu rozumných názorů, realistické pohledy i nerealistické bludy, návrhy na kompromisní i "konečná" řešení (mezi nimi skutečné perly), a po více než týdnu jsem nikde žádné kvalifikované hodnocení průběhu závodů nenašel, rozhodl jsem se věci amatérsky ujmout. (Omlouvám se Petrovi Zajíčkovi za úmyslné přehlédnutí pěkné reportáže na Réčku, ale ta takovým zhodnocením závodů není.)
( .. více )
      Od doby, kdy Jim Drake vymyslel a sám se jako první postavil na oplachtěný plovák a způsobil tím revoluci mezi milovník vodních sportů již uplynulo více než 34 let. V posledních dvou letech došlo v tomto sportu k další revoluci a Jim Drake je opět u toho jako jen z hlavních "shaperů" firmy Starboard, která vyvinula nový plovák pro třídu Formula windsurfing.( .. více )
 
Aqua-Marine
  img/blikmajak.gif (1222 bytes)Vánoční regata 2000   img/blikmajak.gif (1222 bytes)  Mistrovství protestů
(Mistrovství ČR kajutových plachetnic)
      V sobotu, dne 29. čevence tr. se jel další ročník vyhlášeného Slapského "sranda závodu" Vánoční regata. Jako už tradičně, start i cíl je umístěn v prostoru přístavu "U Kozla". Na startu se sešlo celkem 62 lodí. I když v případě Vánoční regaty nejde o umístění, boje na trati byly vedeny se vší vážností a nebyla nouze ani o kolize (viz. fotogalerie).( ..více)       O právě uplynulém víkendu proběhlo mistrovství kajutových plachetnic na Lipně. Krásné počasí, na letošní léto vysoké denní teploty a slabý vítr. A spousta protestů. A věčně sporné handicupy. Takové byly právě proběhnuvší závody.( .. více)
 
Michael Schmidt and Partner
  img/blikmajak.gif (1222 bytes)
TRUC REGATA SLAPY 2000
  img/blikmajak.gif (1222 bytes)  Češi na Centomiglii
      I letos se na Slapské Modré loděnici konala Truc regata, závod, kterého se zúčastňuje absolutně nejvíce plachetnic. Letos jich bylo cca 95 a toto číslo není definitivní, protože se další lodě připojovaly bez oficiální přihlášky. Letošnímu ročníku přál vítr co se týče síly, avšak jeho stálost byla mizerná. Na sto metrech bylo běžné jet na "zaďák, bočák i proti větru". A tak pořád dokola. Posádky si alespoň dokonale v závodě dokonale procvičily vytahování a stahování spinakrů a genakrů. Ale o závodění zas až tolik u tohoto závodu nejde.( .. více)       Posádka ProYachting teamu ve složení Martin Starý, David Křížek, Jan Myslík, Karel Bednář, Vladimír Myslík jr. a Josef Ovčička se chystá 2.září na největší závod sezóny - tradiční Centomiglii na Lago di Garda. Poprvé v její historii se závodu zúčastní také česká plachetnice - Magic 25 Martina Starého. HURÁ!!! Po dvou "zajímavých" závodech u nás si prý posádka snad konečně zase pěkně zazávodí. (podle Proyachting.cz)
 
PAVOS - Jan Satrapa
 

Réčko, internetový časopis pro jachtaře. Šéfredaktor Petr Zajíček.
Adresa redakce: Ré-yachting magazine, Pod lesem 209, 252 46, Praha - západ, tel 0602 325 965, fax: 0602 228 602, e-mail: lode@lode.cz. Žádná část těchto materiálů nesmí být dále jakýmkoliv způsobem dále použita bez souhlasu vydavatele. Materiály nemusí vždy vyjadřovat názor vydavatele. Ré je aktualizováno nepravidelně. Materiály předané redakci mohou být publikovány i v tištěné podobě.