Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod>Ověřování praktických znalostí pro zkoušky VMP, MPZ

OVĚŘOVÁNÍ PRAKTICKÝCH ZNALOSTÍ PRO ZKOUŠKY VMP, MPZ

 

NOVĚ: ke každému objednanému a zaplacenému Ověření znalostí získáte slevu ve výši 1.500,- Kč na pronájem lodě podle Vašeho výběru od společnosti BOATAROUND.

Jakožto osoba pověřená Státní plavební správou nabízím přezkoušení z praktických znalostí ovládání motorové lodě kategorie M do 20 m a plachetnice kategorie S pro získání průkazu VMP a MPZ nabízím toto ověřenéí (zkoušku z praktických znalostí podle platné metodiky vydané SPS) i na vaší lodi.

Průkaz VMP opravňuje držitele průkazu vést malé plavidlo (do 20 m délky a 12 osob na palubě) po vnitrozemských vodních cestách. Průkaz MPZ je rozšířením VMP a držitele opravňuje vést rekreační plavidlo ve dne na moři do vzdálenosti nepřesahující 0,75 Nm od pevniny. Potvrzení o vykonání praktické zkoušky potřebuje od 15.4.15 každý uchazeč o příslušný průkaz VMP před podáním přihlášky ke zkouškám z teorie na SPS.


Zkouška zahrnuje nasledujici okruhy:

  • příprava plavby
  • plavba s ohledem na vliv proudění vody, vítr, hloubku vody pod kýlem,
  • odvázání a odplutí, a vyvázání plavidla, zakotvení, odplutí z kotviště, plutí v před a vzad, obrat po proudu, obrat proti proudu,
  • proplavení plavební komorou - vplutí, vyvázání, vyplutí, manévrování v přístavu


Místo konání
- podle dohody, zpravidla prehrada Kamýk, Střední Čechy nebo Velý Osek, Labe plachetnice se zkouší na přehradě Orlík. Doporučené vybavení - doporučuji kvalitní nepromokavé speciální oblečení na loď, případně pohodlné běžné oblečení podle aktuální předpovědi počasí. Pamatujte na ochranu před sluncem - pokrývka hlavy a brýle + ochranné krémy. V případě, že chcete použít vlastní loď, je předpokladem loď vybavená pro plavbu s platným technickým osvědčením.

Termíny konání: po individuální dohodě.

Instruktor: Petr Zajíček, petr@lode.cz, instruktoři Lode.cz

Cena zkoušky: 1.800,- vč. DPH (1.487,60 bez DPH) za účastníka, Platba je rozdělena na dvě části - zálohu 800,- převodem na účet na výzvu pořadatele a doplatek 1.000,- na místě. Cena zahrnuje zkoušejícího, jeho dopravu na místo ve středních Čechách a vydání osvědčení o úspěšném absolvování zkoušky. V ceně nejsou pohonné hmoty do lodě a případné další poplatky. Ty si hradí účastníci sami.

Registrace a souhlas se zpracováním osobních údajů:
Registrovat se ke zkoušce a rezervovat si termín můžete zde. Registrací na kurz zároveň dáváte firmě Lodě, s.r.o. souhlas se zpracováním osobních údajů.

 

Více info: petr@lode.cz