Partneři - Lode.czPartneři - Lode.cz

SPS Praha
CERE
Loděnice Vltava
najachtu.cz

Úvod>Ověřování praktických znalostí pro zkoušky VMP, MPZ

OVĚŘOVÁNÍ PRAKTICKÝCH ZNALOSTÍ PRO ZKOUŠKY VMP, MPZ 

Jakožto osoba pověřená Státní plavební správou nabízím přezkoušení z praktických znalostí ovládání motorové lodě kategorie M do 20 m a plachetnice kategorie S pro získání průkazu VMP a MPZ nabízím toto ověřenéí (zkoušku z praktických znalostí podle platné metodiky vydané SPS) i na vaší lodi.

Průkaz VMP opravňuje držitele průkazu vést malé plavidlo (do 20 m délky a 12 osob na palubě) po vnitrozemských vodních cestách. Průkaz MPZ je rozšířením VMP a držitele opravňuje vést rekreační plavidlo ve dne na moři do vzdálenosti nepřesahující 0,75 Nm od pevniny. Potvrzení o vykonání praktické zkoušky potřebuje od 15.4.15 každý uchazeč o příslušný průkaz VMP před podáním přihlášky ke zkouškám z teorie na SPS.


Zkouška zahrnuje nasledujici okruhy:

  • příprava plavby
  • plavba s ohledem na vliv proudění vody, vítr, hloubku vody pod kýlem,
  • odvázání a odplutí, a vyvázání plavidla, zakotvení, odplutí z kotviště, plutí v před a vzad, obrat po proudu, obrat proti proudu,
  • proplavení plavební komorou - vplutí, vyvázání, vyplutí, manévrování v přístavu


Místo konání
- podle dohody, zpravidla prehrada Kamýk, Střední Čechy nebo Velý Osek, Labe. Doporučené vybavení - doporučuji kvalitní nepromokavé speciální oblečení na loď, případně pohodlné běžné oblečení podle aktuální předpovědi počasí. Pamatujte na ochranu před sluncem - pokrývka hlavy a brýle + ochranné krémy. V případě, že chcete použít vlastní loď, je předpokladem loď vybavená pro plavbu s platným technickým osvědčením.

Termíny 2019: 

06.04.19, 13.04.19, 20.04.19, 27.04.19, 04.05 19, 11.05.19, 25.05.19, 01.06.19 

Instruktor: Petr Zajíček, petr@lode.cz, instruktoři Lode.cz

Cena zkoušky: 1.800,- vč. DPH (1.487,60 bez DPH) za účastníka, Platba je rozdělena na dvě části - zálohu 800,- převodem na účet na výzvu pořadatele a doplatek 1.000,- na místě. Cena zahrnuje zkoušejícího, jeho dopravu na místo ve středních Čechách a vydání osvědčení o úspěšném absolvování zkoušky. V ceně nejsou pohonné hmoty do lodě a případné další poplatky. Ty si hradí účastníci sami.

Registrace a souhlas se zpracováním osobních údajů:
Registrovat se ke zkoušce a rezervovat si termín můžete zde. Registrací na kurz zároveň dáváte firmě Lodě, s.r.o. souhlas se zpracováním osobních údajů.

 

Více info: petr@lode.cz