92. R. Gaudl
99. T. Malina
105. P. Tikal
106. A. Horký
  blikmajak.gif (1222 bytes)  Mistrovství Evropy lodní třídy Finn, Oostende, Belgie [3.- 11.6.]

49ery v Rakousku

Ve dnech 11. - 13.6. se na rakouském jezeru Mattsee uskutečnil první ročník SPEEDSAILING GRAND PRIX.

Závod, který byl vypsán kromě 49erů také pro katamarany třídy Dart 18 a A-CAT, proběhl na rozdíl od běžných regat s jedinou změnou - rozjížďky trvající cca 25 minut se jely pouze na jedno delší kolo. Po celé tři dny se rychlost větru pohybovala kolem 5 m/s, pouze v neděli došlo k mírnému zesílení.

V poměrně slabší konkurenci pěti lodí ze tří států si bez problémů dojela s šesti vítězstvími z osmi rozjížděk pro celkové vítězství posádka SIPRAL TEAMU (Neumann - Myslík), naše druhá posádka IPS (Křížek - Hrdina) obsadila třetí příčku za německou posádkou Schaffner - Huber.