Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Lodě
BOMBARD - nafukovací plavidla s dlouhou tradicí
 
      Nejdřív trochu historie... V roce 1952 se tehdy dvaceti sedmiletý lékař Alain Bombard rozhodl stát se dobrovolně trosečníkem, když si předsevzal překonat Atlantický oceán. Sám, bez zásob vody a jídla na neobvyklém nafukovacím plavidle. Svým záměrem vyvolal Dr Bombard vzrušené diskuse, které předpovídaly nezdar. Právě o to však šlo. Ukázat, že člověk je schopen na moři přežít jen díky jeho darům. K jídlu měl nakonec vlastní úlovky a k pití pouze šťávu z ryb, která není slaná. Svůj pokus nakonec úspěšně dokončil za nekonečných 64 dnů a dvanáct hodin. To byl vlastně počátek záchranných ostrůvků, jak je známe dnes.

 
Společnost L´Angeviniere Marine, vyrábějící čluny Bombard se stala součástí skupiny Zodiac International v roce 1980. V té době byla druhou největší firmou vyrábějící nafukovací čluny a jedničkou ve výrobě záchranných ostrůvků. Zázemí silné nadnárodní společnosti Zodiac umožnilo značce Bombard nebývalý rozvoj. Dnes Bombard svým výrobním programem vyplňuje v rámci společnosti Zodiac International sektor nafukovacích člunů a záchranných ostrůvků především pro profesionální použití. Všechny čluny společnosti Zodiac International vznikají v týchž výrobních závodech, na stejné výrobní lince, a tak je možné zúročit letité zkušenosti obou výrobců ve prospěch zákazníka. Díky jednotné výrobní technologii jsou tedy všechny výrobky skupiny Zodiac International rovnocenné, liší se svým posláním a designem.

Odolnost, výkon a spolehlivost

Kvalitní firemní know how má náskok před konkurencí. Použité materiály jsou vystavovány náročným zkouškám. Důraz je kladen především na trvanlivost materiálů, odolnost mořské vodě, UV záření a oděru. Vývojem bylo dosaženo takových výsledků, které výrobci dovolují poskytovat pětiletou záruku. Speciální systém spojování materiálů za tepla umožňuje optimální odolnost. Vzduchové komory zajišťují nepotopitelnost člunu při náhlém protržení vnějšího pláště. Čluny se dělí na skládací ( AX, Tropik, Commando, Aerotec a s pevným dnem (Explorer). Samostatnou skupinu tvoří sedm typů záchranných ostrůvků.

Další informace o člunech značky Bombard v České republice získáte u zastoupení značky na adrese F.a.s, Ing. Libor Záruba, Wolkerova 1, Praha 6, 160 00, tel.: 24319691, fax: 02/24324608, a u smluvních prodejců.

PZ

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>