Úvodní strana Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, null given in /web/htdocs2/lodecz/home/www/phpAds/view.inc.php3 on line 16 Warning: reset(): Passed variable is not an array or object in /web/htdocs2/lodecz/home/www/phpAds/view.inc.php3 on line 18 Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /web/htdocs2/lodecz/home/www/phpAds/view.inc.php3 on line 18
 
  magazín Lodě - zdarma ve formátu PDF

 
 
     
 
 
Využíváme zpravodajství ČTK Fotogalerie Charter

 Č a s o p i s   R é
O B S A H
Co nového?
Elektronika
Lodě
Oblečení
Plavby
Testy lodí
Závodění
Přístavy
Legislativa
Starší vydání Ré
 

V Českých Budějovicích otevřeli rekonstruovaný Zlatý most
 
      Rekonstruovaný Zlatý most přes řeku Malši, který v historickém jádru Českých Budějovic spojuje obě části Zátkova nábřeží, od dnešního odpoledne opět slouží chodcům a cyklistům.
 
Tato kulturní památka, pocházející z roku 1915, byla od 2. dubna uzavřena pro kompletní rekonstrukci. "Všechny práce, k nimž patřila především výměna poškozených prvků konstrukce, její nátěr a vybudování nové mostovky a chodníků, byly provedeny v termínu podle harmonogramu. Náklady na rekonstrukci mostu z rozpočtu investičního odboru magistrátu činily téměř 19,5 miliónu korun," řekla dnes ČTK mluvčí českobudějovického magistrátu Hana Bumbová. Dřevěný předchůdce novodobého kovového Zlatého mostu překlenul řeku Malši pravděpodobně současně se založením města ve 13. století; vedla přes něj komunikace ústící do Rožnovské brány. Velký význam, který obyvatelé přikládali mostu, po němž přijížděli kupci od Lince a přinášeli městu značné zisky, se odrazil v pojmenování Zlatý. Dřevěnou mostní stavbu, která musela být často opravována nebo vyměňována, nahradila v roce 1881 železná konstrukce. V roce 1909, kdy v Českých Budějovicích začala fungovat tramvajová doprava, nebyl Zlatý most uznán způsobilým pro tento provoz. Po složitých jednáních byl povolen přejezd pouze prázdných tramvají a cestující přecházeli most pěšky. V roce 1912 městská rada rozhodla o vybudování nového mostu, který byl otevřen na podzim roku 1915.

ČTK. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno

 

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>

Časopis Re

N a j d ě t e   s i
Prohledávejte internet s pomocí našeho serveru. Zkuste rozšířené vyhledávání.
N o v i n k y
Přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Více info
N a s t a v t e   s i
server lode.cz
jako svou
výchozí stránku nebo si jej přidejte do Oblíbených / Favourites.

P ř i d e j t e
              o d k a z

Zaregistrujte si Vaše firemní, klubové či osobní stránky v katalogu lode.cz - ZDARMA.
Jak to udělat?

 
Naši partneři:

...a další
zajímavé odkazy

  ©2000-2004 lode.cz
  Vytvořilo AM studio


 
archiv článků zde…